Farag ve Sherbini Şampiyonlar'ın Turnuvasını kazanan isimler oldu..

January 26, 2019

Mısırlı ikili Ali Farag ve Nour El Sherbini, New York’un Grand Central Terminali’nde gerçekleşen Şampiyonların Turnuvası 2019 'da  Dünya No.1’li Mohamed ElShorbagy ve Raneem El Welily’e karşı kazandıkları zaferin ardından şampiyon ünvanına sahip oldular.

 

Nour el Sherbini üç kez üst üste şampiyon olarak ismini yazdırırken. Ali Farag 2019 Tournaments of Champions 'u kazanarak Mart ayında ilk kez dünya 1 numarası olacak.

 

 

 

Final maçında 2-0  geriye düşen Ali Farag  oyun kontrolunü eline alarak setleri 2-2 ye getirmeyi başardı. 5.sete başlamadan ç-önce Elshorbagy sakatlık geçirerek 3 dakikalık sakatlık molasını kullanmak zorunda kaldı.  Her iki oyuncuda bacak gücü olarak inanılmaz bir performans sergiledi fakat 3-2 lik skor ile kazanan Ali Farag oldu.

 

 

Farag daha sonra “Bu Dünya  1 numaraya ulaşmak çok küçük yaşlardan beri benim bir hayalimdi” dedi.

 

“Oyunun bu kadar çok harikası önünde, hayatımın aşkı [karısı Nour El Tayeb] ve evde izleyen anne babamın önünde böyle bir şekilde yapmak gerçekten daha iyi olamazdı… Çok duygusaldı...

 

“Mohamed  bir savaşçı, hiç bir zaman puan vermez. Sporun en büyük gösterilerinden biri oldu ve böylesine temiz bir ruhla oynamak sporumuz için harika bir vitrin ”dedi.

 

 

 

Kadınlar tarafında ise 11-9  11-8  11-8  baskın ama temiz bir galibiyet alanDünya 2 numarası el Sherbini ilk kez üst üste üç kez Şampiyonların Turnuvasını kazanan kadın oyuncu oldu. 

 

2016 ve 2018'de Şampiyonlar Turnuvası'nı kazanan El Sherbini, "Burası benim şanslı yerim, bu turnuva ilk kez [Platinum] kazandım ve şimdi üç defa üst üste kez kazandım” dedi.

 

 

 


“Adımı bu kupaya koymak ve bu turnuvayı kazanmak gerçekten büyük, ancak üç kez kazanmak hayatımda asla unutamayacağım bir şey.

 


Her iki oyuncu da 23.000 $ 'lık ödül parasını alıyorken , El Sherbini, Farag’a Haziran'ın  PSA Dünya Turu Finalleri’ne katılmak için gidiyorlar.

 

 

 

 

Sonuç - Erkekler Finali: 2019 J.P. Morgan Şampiyonlar Turnuvası

 

[2] Ali Farag (EGY) bt [1] Mohamed ElShorbagy (EGY) 3-2: 10-12, 6-11, 11-6, 11-3, 11-8 (84dk)

 

Sonuç - Bayanlar Finali: 2019 J.P. Morgan Şampiyonlar Turnuvası

 

[2] Nour El Sherbini (EGY) bt [1] Raneem El Welily (EGY) 3-0: 11-9, 11-8, 11-8 (38dk)

 

 

Please reload

Untitled