Bümed GymBebek Squash Turnuvası sona erdi.

July 8, 2018

Pazar gününü sabah gençlerin U15 Erkekler kategorisi Yarıfinal maçları ardından 3/4 pozisyonu için Ozan Mersin ve Kaan Sarıözkan'ın maçı ile final gününe start verildi. 3/2 biten maçta Ozan Mersin U15 Erkekler kategorisinde 3. oldu. 

Gençler U15 Erkekler Final maçında ise Buğra Bağcı Arda Karaaslan 3/0 biten maç ile Buğra Bağcı Erkekler U15 kategorisinde birinci, Arda Karaaslan ikinci oldu.Final maçı üzerine de Buğra Bağcı'nın sert vuruşları arkaya etkili gelmesi maç üzerinde öne geçmesine büyük etken oldu. Arda Karaaslan'ın arka alanda ki hakimiyetini geliştirmesi gerekmekte en kısa zamanda. 

Elit Erkekler kategorisi yarıfinal maçları takip etti günü Ergin Yörükoğlu - Emirhan Şen.. Maç gayet kaliteli ve heyecan doluydu . 3/1 biten maçta tecrübe fazlalığı ile ön plana çıkan Ergin Yörükoğlu Finale yükseldi. Emirhan Şen güzel şut seçimleri ve oyun yönetimiyle oyunu yönlendirmeye başlasa da bu maçı kazanmasına yeterli olmadı. 

Bahadır Fırat Egebey Sesli diğer yarıfinalistler. Egebey Sesli Bahadır Fırat'ı 3/1 yenerek Finale çıkmaya hak kazandı. 

Kadınlar B kategorisi final maçıyla devam eden günde Gözde Mutlu - Hatice Özçelik maçında Gözde Mutlu'nun etkili vuruşları yine ön plana çıkmasında etkili oldu. 3/0 biten maçta Gözde Mutlu Kadınlar B kategorisinde birinci olurken Hatice Özçelik ikinci sırayı aldı. 

Erkekler B kategorisi Final Maçı Kaan Güler - Cengiz Yörükoğlu .. Uzun rallylerin bol olduğu bir maçtı ve kondisyon büyük etkendi. 
3/0 biten maçta Kaan Güler birinci, Cengiz Yörükoğlu ikinci sırayı aldı. 

Sıra Erkekler A kategorisi Final maçında..
Can Güler - Yavuz Yıldız final müsabakasında heyecanlı ve çekişmeli başlayan maçta iki oyuncu da kendini güzel bir şekilde ortaya koydu fakat maçın ortalarına doğru psikolojik olarak üstünlüğü ele geçiren Can Güler hiç bir topu bırakmayarak rakibi Yavuz'un üstünde baskı kurarak stres yaratmayı başardı. 3/1 biten maçta Can Güler maçı kazanarak Erkekler A kategorisinde birinci , Yavuz Yıldız ise ikinci sırayı aldı.

Elit Erkekler 3/4 pozisyonu için Bahadır Fırat - Emirhan Şen maçı final gününün keyifli maçlarından biriydi. 3/2 biten maçta Bahadır Fırat maçı kazanarak Elit Erkekler kategorisinde üçüncü oldu.

Ve günün son maçı Elit Erkekler Final maçı . Ergin Yörükoğlu - Egebey Sesli günün en çekişmeli maçlarından birisiydi. Egebey Sesli'nin etkili vuruşları maçın bazı noktalarında öne geçmesini ve oyunu yönlendirmesinde etkili rol oynasa da Ergin Yörükoğlu'nun suç seçimi ve oyun kontrolu maçı kazanmasın da büyük etken oldu. 3/1 biten maçta Ergin Yörükoğlu birinci ,Egebey Sesli ikinci oldu. 

 

Erkekler A Kategorisi 

1.Can Güler 2.Yavuz Yıldız  3.Tolga Uğurlu


Kadınlar A Kategorisi 
1. Sibel Savaşkan 2. Ceren Özer 3. Aleyna Demir

 

 Kadınlar B Kategorisi
1. Gözde Gündüz 2. Hatice Özçelik 3. Pınar Özcan

 

Erkekler B Kategorisi

1.Kaan Güler  2.Cengiz Yörükoğlu  3.Umut Yavaş


Erkekler C Kategorisi 
1. Burak Karamete 2. Vedat Behar 3. Ozan Mersin

Elit Erkekler Kategorisi
1. Ergin Yörükoğlu 2. Egebey Sesli 3. Bahadır Fırat

U15 Erkekler Kategorisi
1. Buğra Bağcı 2. Arda Karaaslan 3. Ozan Mersin

U15 Kızlar Kategorisi 
1. Asya Can 2. Sude Ceren Albayrak 3. Naz Taştan


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Untitled