Ara
  • kalahan

Fransız Serme ve Yeni Zelanda'lı Coll PSA Nantes Kazananları oldu..


Serme, Amerikan 1 numarası Amanda Sobhy'yi dört set süren finalde 3-1 yenerek unvanı aldı. İlk başta 8-4 olmasına rağmen, bir set geriye düştü. Oradan Amerikan, Fransız kalabalığını susturmak için sonraki sekiz puandan yedi tanesini kazanmak için savaştı.

Ancak, kısa sürede vatandaşlarının arkasına geçip verdikleri için uzun süre sessiz olmadılar. Dünya 3 numarası , ikinci oyunun açılışına hükmediyordu ve Sobhy'nin set sonlarına doğru birkaç puan kazanmasına rağmen geriden gelerek Fransız oyuncu seti 11-6 aldı.

Amerikalı dördüncü sete ilk üç puanı kazanarak gerektiği gibi başladı. Ancak, Serme 10-7 öne geçti. Sobhy iki maç sayısı kurtardı, ancak Fransız kadın üçüncü kez Fransa Açık - Nantes Şampiyonu oldu.


Maç sonrası Serme;

"Çok mutluyum.Ailemin önünde burada kazanmaya başladığımdan beri,onların önünde oynamak ve galibiyet ile bitirmek benim için büyük bir şey "dedi.
Gecenin 2.Final Maçında Erkekler finalinde ise Dünya No.6 Paul Coll ünvanı kazanmak için acımasız bir üç setlik maçta Wales’teki Joel Makin’i daha zor bir hale getirdi. Kivi sıradan maçlarda yaptıkları ile kazandı, ancak tipik "Süpermen" tarzında 70 dakikadan fazla sürdü.

Bununla birlikte, Galler 1 numarası 9-9'da oyunda seviye atlamak için beş düz puan kazandırarak geri savaşabildi. Maçı kazanmaya devam eden Coll, Makin'in senenin 2. ünvanını kazanmasına müsade etmedi.

Maçı ve ünvanı kazanan Coll şöyle açıkladı;


“Performansımdan çok memnun kaldım, muhtemelen hafta boyunca yapmak istediğim en iyi squash'tı. Bu akşam neredeyse yeni bir olay gibiydi, çünkü sadece dört ya da beş saat uyudum, bu yüzden zihinsel olarak bugün üzerinde olmam gerekiyordu. ”

“Joel bugün gerçekten iyi oynadı ancak performansımdan memnunum ve sezona ilk fırsatta zaferle başlamaktan daha iyi olamazsınız."

Makin, finalden sonra: “Harika bir squash oynadı, sıkı, tutarlı ve hatasızdı. 3-0 zor bir 70 dakika oldu. Tutarlı ve sağlamdı. ”

PSA Dünya Turu'ndaki bir sonraki etkinlik, 24-30 Eylül tarihleri ​​arasında San Francisco'da Oracle Netsuite Open olacak.


Sonuç - Bayanlar Finali: Fransa Açık - Nantes

[1] Camille Serme (FRA) bt [3] Amanda Sobhy (ABD) 3-1: 9-11, 11-6, 11-8, 11-9 (58m)


Sonuç - Erkekler Finali: Fransa Açık - Nantes

[2] Paul Coll (NZL) bt [3] Joel Makin (WAL) 3-0: 12-10, 11-3, 11-9 (72m)

0 görüntüleme
Untitled