Avrupa Takımlar Şampiyonası Sona Erdi..


Birmingham'daki Edgbaston Priory Club'da düzenlenen 2019 Avrupa Takım Squash Şampiyonası'nın dramatik bir final günü, İngiltere'nin ev sahipliğini kazandığını ve Fransa'nın, ilk kez kadın takımının 40 kez şampiyon olan İngiltere'yi yenerek Avrupa takımlar şampiyonasında ülkelerini şampiyon yaptılar.


Ve Erkekler finali..


Erkekler finalinde İngiltere, İspanya'yı karşı karşıya kaldı . Fransa'yı yarı finalde yenerek finale çıkan İspanyollar 47 yıllık tarihi boyunca ilk kez finale kaldı. İngiltere, havuz sahalarında İspanya'yı mağlup etti (sunumlarda yukarıda gösterildiği gibi) 4/0, ancak İspanyol bir numaralı Borja Golan öne geçmek için açılış maçında İngiltere No.1 Declan James'i yenerek 1-0 öne geçmelerini sağladı.


Final müsabakalarında 16. kez oynayan usta bir İngiliz olan James Willstrop, önceki günün İspanyol kahramanı Iker Pajares Bernabeu'da zor geçen setler ile de olsa maçı kazandı. Daryl Selby iki kez arkadan geldi ve İngiltere'yi final maçından sadece bir oyuna 5 setlik bir galibiyetle Bernat Jaume'ye kazandı.
0 görüntüleme
Untitled