Slovenya'dan dereceler ile döndük..Slovenian Junıor Open 2019 Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da 1-3 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada takım oyuncularımız Tolga Uğurlu , Ege Özdamar ve Ayşenaz Güven güzel ve çekişmeli maçlar çıkararak ülkemize dereceler ile döndüler. Erkekler U13 kategorisinde Tolga Uğurlu 1. ve Ege Özdamar 3. olarak tamamlarken , Kızlar U13 kategorisinde oyuncumuz Ayşenaz Güven turnuvayı 5. olarak tamamlamışlardır.


Ülkemizde squash sporunu yapmak ne kadar zor olsa da kendimizin ve ailelerimizin çabalarıyla bir şeyler başarabildiğimizi gösterebilmek ki bu özellikle alt jenerasyondan gelen gençlerimizin önlerinin ne kadar açık olduğunu ve başarıların geleceğini pek hayli şekilde ispatlamış olduğunu söyleyebiliriz. Bu genç kardeşlerimiz daha henüz U13 kategorilerinde ki squashta ilk gelen yaş gruplarındandır ve şampiyonluklar dereceler ve göstermiş oldukları performans ile ne kadar gelişim gösterdiklerinin ve ülkemizde bu sporun önceki senelere göre nelere geldiğinin aslında bir göstergesidir.


Final günü ;

Ayşenaz Güven 5/8 sıralama maçlarında oynadığı 2 maçı da kazanarak turnuvayı 5. olarak bitirdi.


Tolga Uğurlu yarıfinalde turnuvanın 2 numaralı seri başını 3-0 lık skorla yenerek adını finale yazdırdı. Ege Özdamar ise yarıfinalde oynadığı Sloven rakibine kaybetti ve ardından klasman maçları sonucunda turnuvayı 3. olarak tamamladı. Final maçında ise Tolga Uğurlu Sloven rakibini 3-0 yenerek turnuvayı 1.lik ile bitirip şampiyon oldu.


0 görüntüleme
Untitled